Ponuka dobrovoľníctva

Dobrovoľníctvo

Páči sa Ti čo robíme? Chceš vidieť/zažiť/dozvedieť sa viac? CSS Radosť n.o. systematicky pracuje s rôznymi programami dobrovoľníctva.

Domáce dobrovoľníctvo

Dobrovoľníctvo tínedžerov: Barlička rozbieha neformálne dobrovoľníctvo  miestnych tínedžerov. Snažíme sa takto aktivizovať mladých ľudí, ktorí budú pomáhať s rôznymi aktivitami pre seniorov a mladých ľudí s postihnutím.

Našími dobrovoľníkmi sú aj ľudia v produktívnom a seniorskom veku. Pokiaľ sa aj ty chceš stať naším dobrovoľníkom, ozvi sa na volunteers@barlicka.sk

Európska dobrovoľnícka služba (EDS)

EDS umožňuje mladým ľuďom vycestovať von do zahraničia a realizovať tak projekt EDS v niektorej z členských krajín Európskej únie, prípadne v ostatných krajinách sveta. Od roka 2012 máme akreditáciu ako prijímajúca a vysielajúca organizácia Európskej dobrovoľníckej služby. V súčasnosti hosťujeme a vysielame najmä mladých ľudí s postihnutím, ktorí by inak nemali možnosť byť zahraničnými dobrovoľníkmi. Tiež hosťujeme mladých ľudí zo zahraničia bez postihnutia z pomáhajúcich profesií. Ak máte chuť sa zapojiť, pre EDS dobrovoľníkov zo zahraničia potrebujeme anglicky hovoriacich mentorov z Prešova.

Spolupráca s AIESEC-om

Spolupracujeme so študentskou organizáciou AIESEC.  Je to najväčšia svetová organizácia riadená vysokoškolskými študentmi a absolventmi, ktorá funguje už vyše 40 rokov. Študenti prichádzajú na kratšie stáže, kde môžu získať pracovné skúsenosti v odbore, ktorý ich zaujíma a ktorému sa chcú v budúcnosti venovať. Dosiaľ sme vždy na pár týždňov hosťovali dobrovoľníkov z Ukrajiny, Poľska a Indonézie.

Ak by ste našu činnosť radi podporili svojimi nápadmi a časom, ozvite sa nám, radi sa dohodneme ako na to:

Kontakt: Centrum mládeže Radosť, Matice slovenskej 13, 080 01 Prešov

volunteers@barlicka.sk, 051/ 749 8850